15 відгуків
+380 (63) 236-05-35
Спортивне харчування з Європи в Україні

Амінокислоти

в виде галереив виде списка
ЗАЧЕМ СПОРТСМЕНАМ ПРИЙМАТИ АМІНОКИСЛОТИ
Амінокислоти — основа людського організму. Усі клітини внутрішніх органів, м'язів, шкіри, зубів, волосся та інших тканин мінімум наполовину складаються з білка, а будь-який білок являє собою набір амінокислот. Такий різновид білків, як ензими (ферменти), відіграє найважливішу роль у протіканні обмінних процесів, травленні, підтримці імунітету. Для спортсменів амінокислоти особливо важливі, оскільки є основним будівельним матеріалом для м'язів.
ЯКІ ШВИДКЕ АМІНОКИСЛОТИ
Амінокислоти, з яких складаються білки, що утворюють клітини людських тканин, поділяють на 2 великі групи:
замінні, синтезуються в самому організмі;
незамінні амінокислоти, в організмі не виробляються, надходять із харчовими продуктами, амінокислоти в продуктах. Якщо натуральне харчування не покриває потреби в певних амінокислотах, їх необхідно вживати як дієтичні добавки амінокислоти bcaa, спортивне харчування, фармацевтичні препарати.
В організмі протікають обмінні процеси, які супроводжуються розпадом амінокислот і утворенням їх метаболітів. Розпад одних супроводжується підвищенням рівня глюкози, кінцевим результатом метаболізму інших стає утворення жирів (ліпідів), а змішані амінокислоти перетворюються на метаболіти обох типів.
Як спортивне харчування амінокислоти теж поділяють на кілька груп:
амінокислотні комплекси — повний набір амінокислот, необхідних для утворення білків, у зручній для засвоєння формі;
BCAA — незамінні амінокислоти з розгалуженими бічними ланцюгами, а саме лейцин, ізолейцин і валін. Це найкорисніші для бодибілдингу, силових видів спорту домішки. Валін і ізолейцин забезпечують приплив енергії, підвищують витривалість. Лейцин — ключовий компонент для синтезу м'язової тканини та її захисту від руйнування внаслідок навантажень;
окремі (вільні) амінокислоти.
Розрізняються вони та формою випуску — таблетки, капсули, рідкі, у порошку. Рідкі найзручніші, готові до вживання. Амінокислоти в таблетках складніше ковтати, зате не так відчутний смак, який багатьом не подобається. BCAA у порошку необхідно змішувати з водою, краще в шейкері.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner